Ghinzu

Brusselse rock-iconen zijn na 16 jaar weer terug

TivoliVredenburg en De Helling presenteren: Ghinzu, een van de vetste rockbands van België. Of, in de woorden van Humo: ‘het hipste, geilste en luidste exportproduct van Brussel.’

Samen met andere Vlaamse reuzen als dEUS en Soulwax brak Ghinzu door in de vroege zeroes. Met z’n experimentele, slimme, keiharde alt.rock en oneilspellende pianoriffs zette Ghinzu z’n thuisstad op de kaart. Om na drie albums plots weer van het toneel te verdwijnen. Op de valreep gaven ze nog een zinderend optreden in De Helling, maar daarna was het toch echt finit voor het vijftal.

Nu, 16 jaar later, is Ghinzu terug met een nieuw album. ‘How was the waiting?’ Vraagt de band pesterig in z’n Spotify-bio. We hebben er inderdaad lang op moeten wachten, maar het resultaat maakt alles goed. Op album nummer vier gaat Ghinzu back to basics. Terug naar de invloeden die hen als band gevormd hebben: de eigenzinnigheid en expressie van Queen, en de onversneden noise van bands als Nirvana en The Melvins.

Eindelijk. Het wachten is voorbij. John Stargasm en zijn maats zijn terug. Hipper, geiler en luider dan ooit. En dat vraagt natuurlijk om een terugkeer naar – jawel – De Helling! Een full circle-momentje, waarbij deze Belrock-iconen even komen laten zien dat ze het nog kunnen.

Line-up

  • Ghinzu

In samenwerking met

Handig om
te weten

Onze concerten zijn voor alle leeftijden toegankelijk, t/m 14 jaar adviseren we wel om samen met een volwassene te komen. Voor clubnachten geldt een minimumleeftijd van 18 jaar tenzij anders vermeld.

De Helling is PIN-Only. Dit betekent dat wij bij de kassa, bar en garderobe geen contant geld kunnen aannemen. Neem dus je pinpas of creditcard mee. Sinds 2 september 2026 hebben we onze bewaakte garderobe ingeruild voor lockers. Om de QR-code voor het huren van een locker te kunnen scannen, heb je een opgeladen telefoon nodig. Een medium locker kost €4 en biedt ruimte voor ongeveer twee jassen. Een large locker kost €7 en biedt ruimte voor maximaal vier jassen.

Ben je verhinderd en kan je niet meer naar een concert of clubnacht in De Helling? Dan raden we je aan je ticket via TicketSwap te verkopen. TicketSwap is een officiële partner van De Helling en daarmee het enige veilige platform wat wij ondersteunen in het doorverkopen van kaarten. De tickets welke via TicketSwap worden verhandeld worden automatisch gecheckt in onze database en voorzien van een nieuwe barcode. Zo ben je zeker van een geldig ticket. Veel plezier!

We werken doorgaans met staanplaatsen. Indien je slecht ter been bent, kun je altijd bij een van onze personeelsleden vragen om een barkruk, zodat je toch van het concert kan genieten. Ook is De Helling rolstoeltoegankelijk. Binnen zijn alle ruimtes volledig gelijkvloers en is er een rolstoeltoegankelijk toilet. Heb je vragen over toegankelijkheid bij De Helling? Neem dan contact met ons op via info@dehelling.nl of +31 (0)30 – 22 19 944. Dan helpen we je daar graag verder!

Meer weten? Lees verder op onze toegankelijkheidspagina